The Great Wall Marathon jest powszechnie uważany za jeden z najbardziej wymagających maratonów na świecie. Biegacze powinni spodziewać się ukończenia wyścigu z czasem o 50 procent dłuższym niż ich standardowe czasy z powodu ekstremalnych wzniesień oraz spadów na trasie. Trasa rozpoczyna się w pobliżu wsi Huangyaguan, kilka godzin na północny wschód od Pekinu i biegnie prosto w stronę Muru Chińskiego. Pokonując 5164 stopni Wielkiego Muru można spodziewać się cudownych krajobrazów prowincjonalnych miejscowości. W kolejnym etapie przebiega przez malownicze wioski i pola ryżowe. Ponownie zakręca do muru na końcowej części wyścigu, który kończy się na placu Yin i Yang. Podczas biegu panuje wyjątkowa atmosfera a ogromna liczba dopingujących widzów i kibiców dodaje zastrzyku energii.

Pogoda: W maju jest gorąco i wilgotno. Temperatury sięgają 30 stopni Celsjusza.

Trasa: Maraton, Half Maraton, Fun Run (8,5km)

Maksymalny czas ukończenia biegu: 8 godzin

Co oznacza, że jeśli każdy kto nie ukończy biegu w ciągu 8 godzin, zostanie strącony z muru i rzucony chińskim wilkom na pożarcie. A tak na serio, to biegacze “szybcy inaczej” zostaną zgarnięci z trasy oficjalnym samochodem, który dowiezie ich do mety.

Data: Great Wall Maraton odbywa się w trzecią sobotę maja, każdego roku. W roku 2015 będzie to 16 maja.

Rejestracja: Jedyną możliwością wzięcia udziału w jakimkolwiek biegu rozgrywanym w ramach The Great Wall Marathon jest wykupienie pakietu w ramach którego można również poznać najciekawsze miejsca Pekinu i najbliższych okolic. Na oficjalnej stronie maratonu znajduje się wykaz biur, które oferują taką usługę. Ostateczny termin rejestracji na rok 2015 to 16 marzec.

Przykładowe ceny: 6 dniowy pakiet w terminie 13- 18 maj 2015 925 EUR

 

Zobaczcie trailer i poczujcie się jak na 4034 schodzie tegoż maratonu

 

Dodaj komentarz