Chcesz zacząć przygodę z bieganiem , ale wciąż brakuje Ci motywacji?  Być może jakiś czas temu udało Ci się nawet kupić buty do biegania, które nigdy nie zostały użyte?  Uśmiechasz się na widok biegaczy i marzysz, aby zostać jednym z nich? Oto garść dobrych powodów, żeby już dziś założyć buty i ruszyć w trasę:

#Bieganie to najłatwiejszy sport na świecie!
Aby zacząć biegać wystarczy wygodnie się ubrać i ruszyć przed siebie. Nie musisz uczyć się przekładanki, hamowania, mohawka, podań, wykopów…. Wszystko czego potrzebujesz to 2 nogi i chęci.

#Bieganie jest tanie!
Na dobrą sprawę potrzebujesz wygodną parę butów. Nie potrzebujesz specjalistycznego sprzętu i drogich akcesoriów. Dla porównania  stój hokeisty amatora w najtańszej opcji to koszt rzędu 3000 pln.

#Bieganie jest dostępne 24h/365 dni w roku!
Biegać możesz wszędzie i o każdej porze. Pod domem, w lesie, w mieście, na plaży…po prostu wszędzie! O poranku i o zmierzchu. Nocą pod gwieździstym niebem i w ciągu dnia, gdy słońce w pełni. No limits!

#Bieganie jest łatwo dostępne!
Nie musisz płacić za wstęp i nie musisz kupować karnetu. Nie jesteś ograniczony godzinami otwarcia. Nie musisz się z nikim umawiać, aby cię asekurował. Nie musisz rezerwować ani wypatrywać śniegu.

#Bieganie to sposób na fajny tyłek!
Biegając 3 razy w tygodniu po 10 km nie musisz martwić się o swój jadłospis. Spokojnie możesz pozwolić sobie na muffinki, kawusie z bitą śmietaną, tiramisu i inne pyszne kąski bez obaw o dodatkowe cm tu i tam.

#Bieganie jest zdrowe!
Dzięki bieganiu wzmocnisz serce i układ krwionośny. Poprawisz funkcjonowanie całego organizmu. Twoje tkanki będą lepiej odżywione, gdyż dopłynie do nich więcej natlenionej krwi w wyniku przyśpieszonego tętna i oddechu. Obniżysz tętno spoczynkowe (czyli nie będziesz sapać wchodząc po schodach).

#Bieganie jest tańsze niż kremy na zmarszczki!
Bieganie działa jak drogie kosmetyki! Skóra biegaczy wygląda młodziej i zachowuje jędrność za sprawą lepszego ukrwienia. Nawet najlepsze mazidło czy botoks nie zapewni Ci tak pięknej i zadbanej skóry jak regularne treningi na świeżym powietrzu.

#Bieganie to czas dla Ciebie!
Zakładasz buty, słuchawki na uszy i już po chwili przenosisz się do swojego świata. Nie musisz z nikim rozmawiać, nikt koło Ciebie nie śmierdzi stąpając po bieżni jak stado słoni, nie musisz czekać w kolejce. Biegniesz przed siebie i pozwalasz by Twoje myśli przepływały swobodnie w harmonii i spokoju. Z każdym kilometrem czujesz jak powraca Twoja energia witalna.

#Bieganie to pogromca stresu!
Dzięki bieganiu obniżysz poziom kortyzolu (czyli hormonu stresu) i zwiększysz produkcję endorfin (czyli hormonów szczęścia). Rozładujesz napięcie, rozluźnisz ciało, a poza tym w zdrowym ciele zdrowy duch…!

#Biegać może każdy!
Mały i duży, wysoki i niski, piękny i brzydki, strażak i modelka, Grażyna z warzywniaka i Marian hydraulik, Polak i Hiszpan…I nie ważne czyś bogaty czy biedny. Wszyscy biegacze biegną w tym samym kierunku.

#Biegacze Cię nie wyśmieją!
Biegnąc w zwykłych trampkach i w żółwim tempie możesz liczyć na uśmiech i dobre słowo od bardziej zaawansowanych biegaczy. Oni też kiedyś zaczynali więc doskonale rozumieją, że początki nie są łatwe.

#Biegacze to fajni ludzie!
Wybiegniesz w pojedynkę…Zanim się obejrzysz poznasz grono fantastycznych ludzi. Zaczniesz brać udział w zawodach, wyjazdach, pokazach, urodzinach i innych tematycznych wydarzeniach. Z czasem zaczniesz wyskakiwać na wspólne lody i kawę po treningu. A od tej kawy już niedaleka droga do magicznego słowa – przyjaciel. Bo nic nie łączy bardziej niż wspólna pasja.

 

Dodaj komentarz

 

1 komentarz

09/05/15 11:25

Milo mi czytac Twoje posty. Dodaja mi humoru.