3 tygodnie do BMW Półmaratonu Praskiego…Pewnie już myśleliście, że jak nie ma posta to nie ma treningów. O nie nie nie. To nie jest blog szafiarki, która kupuje cały strój biegacza, daje wpis o tym, jak została biegaczką… po czym wrzuca go do szafy. Jak ja mówię, że coś będzie to właśnie tak będzie.

No więc tak…pierwsze 6 tygodni minęło w bólach piszczeli i wiecznym zmęczeniu. Mimo tego nie poddałam się. Biegałam…ziewając. Długie wybiegi nie sprawiały mi żadnych trudności jednak przyśpieszenia i podbiegi doprowadzały mnie do rozpaczy. Starałam się jednak trzymać planu treningowego, który zakładał wybiegi trzy razy w tygodniu. Gdy czułam się bardzo zmęczona lub ból piszczeli bardzo mi doskwierał…po prostu skracałam dystans lub biegłam wolniej. Trzymałam się planu nawet na wakacjach, gdzie temperatura sięgała 37 stopni. Mniej więcej w siódmym tygodniu organizm przyzwyczaił się do nowej formy treningów. Nie czuję już zmęczenia, a piszczele prawie mnie nie bolą (prawie).  Zbiłam swój czas do 54 minut na 10 km (było  1h). Nie testowałam jeszcze swojej prędkości na dystansie półmaratonu. Nastąpi to w sobotę.

Mały sukces!

Mały sukces!

Na pewno nie osiągnę zaplanowanego czasu 1 h 45 min– zbyt wysoko postawiłam poprzeczkę.  Natomiast postaram się przybiec choćby odrobinkę szybciej od mojego czasu wyjściowego. Bardziej zależało mi na regularnych treningach. Marzę o udziale w triathlonie, a tam to już trzeba poświęcać długie godziny na żmudne treningi, by zbudować swoją wytrzymałość. Półmaraton traktuję jako rozgrzewkę i mały sprawdzian wytrwałości w postanowieniach. BUM! POW! A wiecie co robią ataki paniki z człowiekiem…Teraz jestem jak Terminator. Jak coś postanowię to żadna siła mnie nie zatrzyma (ataki paniki jak ja wam dziękuję muah!)

Przymierzam się do zakupu słuchawek bezprzewodowych. Czy ktoś z Was może jakieś polecić?

Teraz wybaczcie…idę na trening!

Dodaj komentarz

 

2 komentarze

07/08/15 13:40

Jak Ty to robisz? Ja nie daje rady przebiec nawet 5 km 🙁

08/08/15 12:37

Zaczęłam od kilometra w żółwim tempie!