Jesień tuż za rogiem, a lato w tym roku nie było zbyt łaskawe. Ludzie zmagający się z nerwicą lękową i depresją są szczególnie wrażliwi na pogodę. Krótkie dni i długie noce mają na nich negatywny wpływ i mogą być przyczyną pogorszenia samopoczucia i wzmożonego lęku, zwanym SAD (Sesonal Affective Disorder) – sezonowym zaburzeniem nastroju.

Dziś pogoda nie robi na mnie wrażenia. Lubię każdą porę roku. Jednak kilka lat temu, gdy zmagałam się z atakami paniki na samą myśl o zimie dostawałam dreszczy. Podczas miesięcy zimowych czułam się fatalnie. Miałam zły nastrój, nie chciało mi się wstawać z łóżka, snułam się z kąta w kąt, płakałam z byle powodu – jednym słowem byłam nie do życia. Jeśli i Ty jesteś typem wrażliwym na pogodę przygotuj się za wczasy do walki z sezonową depresją. Wrzesień to najlepszy moment, aby zacząć przygotowania. Mamy energię po lecie, dni są jeszcze na tyle długie, że nie korzystamy  z nagromadzonych zapasów, a pogoda w sam raz na długie spacery. Zima trwa kilka miesięcy zatem warto wdrożyć wspomagające działania już teraz, by wykorzystać je wtedy, gdy najbardziej będziemy ich potrzebować.

OTO KILKA SPRAWDZONYCH SPOSOBÓW, KTÓRE SKUTECZNIE MI POMAGAŁY  W WALCE Z SEZONOWYM OBNIŻENIEM NASTROJU

Wykup Dostęp Premium i czytaj bez ograniczeń

Odblokuj dostęp premium »

Nielimitowany dostęp do
wszystkich treści na blogu

Koszt 39 pln za miesiąc
(bez umowy na rok)

Dodaj komentarz

 

23 komentarze

15/09/17 18:21

Sabinko mam grypkę
Leze tak 3 dni już
Czuje ze ożywam 😃
Ale powiedz mi jak po takich 3 dniach osłabienia i braku aktywności znów dopadnie mnie lęk? Co wtedy?

16/09/17 18:45

Lęk przychodzi do tych co się boją…A Ty się nie boisz, prawda? Jak się nie boisz to nic nie przyjdzie i żadna grypa już nie straszna 🙂

16/09/17 20:04

Tak przetestowałam to dziś 🙂
Miałam w głowie tylko takie przekonanie ze jak przerywać swoją aktywność na chorobę to może to wrócić 🙂

16/09/17 22:01

Mnie ostatnio też coś opuściła energia :/.

18/09/17 10:47

Ja też nie chcę marudzić, ale pogoda jest zajebista 🙁

18/09/17 12:08

Czas na kolorowe gumiaczki i dobrą gorącą czekoladę ? 🙂

18/09/17 13:08

Wiesz ile taka czekolada ma kalorii …. a u mnie boczki rosną 😉
Możesz jakąś czekoladę polecić do zrobienia w domu? Bo nie mam żadnego punktu po drodze do pracy
Aj smaka mi zrobiłaś…..:-)

18/09/17 13:28

Ja robię mleko sojowe z gorzką czekoladą, kakao 70% i szczyptą cynamonu na gorąco – też walczę z boczkami 😉

18/09/17 16:24

Sabinko Ty masz zawsze dobre pomysły :). Ja tyle szukałam czekolady do picia bez mleka w proszku, a Ty proszę masz na to radę :). Napisz dokładnie co i jak. Ja po raz kolejny odstawiłam kawę bo wyszła mi nietolerancja na nią i mimo, że piłam kawę z jednej płaskiej łyżeczki to już mi jej brakuje :/. I może przez brak kawy brak energii.

18/09/17 20:03

A Inke lubisz?

18/09/17 16:26

Jedna chce schudnąć, a inna czyli ja chce przytyć 😉

18/09/17 21:20

Kupiłam sobie Inkę bezglutenową bo gluten też mam ograniczyć ale nie jestem w stanie tego wypić ;/. Kiedyś piłam normalną inkę i była w miarę ok ale po tym jak odkryłam kawę o smaku tiramisu ze sklepu zielarskiego to ciężko będzie znaleźć coś sensownego.

19/09/17 08:06

Polecam Inkę z mlekiem bez laktozy i koniecznie miodem 😊 tak zaczynam każdy dzień 😍 i już mi nie brakuje kawy 😁

19/09/17 09:54

Dzięki Karolina :). Właśnie tak myślałam i ja, że może połączyć inkę z mlekiem bez laktozy. Kupujesz może to z biedronki ?. Bo ja do tej pory jedynie mleko migdałowe. Zawsze słodziłam miodem ale miód też wyszła nietolerancja.

17/09/17 09:29

1.Hej Sabinko I Dziewczyny długo tu taj mnie nie było.. Ale mam do was pytanie czy po Nerwicy miałyście jakieś dolegliwości? Wiadomo,że nerwica to nerwy.. I z organizmem się dzieją różne rzeczy.. Ja naprzykład zmagam sie ze zgagom ktora pojawia mi sie co jakis czas i nie jest bardzo dokuczliwa poniewaz piecze mnie tylko w gardle na samym dole.. I mam pytanie macie tak samo? Jak sobie z tym radzicie ? SEBINKA WIEM,ZE MIALA.. BO JUZ PYTAŁAM SIĘ.Jeśli chodzi o mnie to od wakacji wyluzowałam z moimi schizami.. Tzw.jak o czymś pomyśle złym,to odrazu zmieniam to w pozytywną myśl albo szybko zapominam o tym.. Mam nadzieję,że nie wróci to paskudztwo do mnie.. 😏 Pozdrawiam was Dziewczyny 😚

17/09/17 14:33

Super, fajnie, że idzie do przodu!

17/09/17 19:06

a coś na ból głowy?
bo ja potrzebuje minimalnego napięcia i już mam ból głowy ..
Poradzicie? 🙂

18/09/17 16:27

PAULA u mnie ból głowy to też zmora :/

18/09/17 10:09

Napisze mi ktoś o tej mojej zgadze😶Macie też tak ?? 😣 bo się martwię,że coś mi poważnego jest..a nie chce się wkręcać.
Bo to źle działa na moja psychikę.

18/09/17 13:07

Ja zauważyłam że też mam ale po niektórych potrawach, i sobie je odpuszczam przed snem. Ostatnio miałam zgagę po mocno miętowych cukierkach. Wyrzuciłam je 🙂
Z napoi piję tylko wodę, bo po różnych słodzonych też mnie łapie
Może poobserwuj po czym masz