Każdy z nas uprawia taki sport, jaki spełnia jego oczekiwania i preferencje. Ja definitywnie trzymam się z dala od zatłoczonych miejsc oraz takich, gdzie  muszę być tylko w określonych godzinach. Siłownia męczy mnie straszliwie…huk maszyn, tłum ludzi, klimatyzacja. No i ci śmierdzący ludzie, którzy wskakują na bieżnie obok i chlapią potem w moim kierunku. YUCK!  Zajęcia fitness są OK, ale także odbywają się w tłumie oraz w klimatyzowanym pomieszczeniu. I w dodatku trzeba stawić się na nie w określonych godzinach.

Rolki podbiły moje serce z pięciu głównych powodów:

  1. Aktywność odbywa się na świeżym powietrzu. Nie muszę wdychać oparów z klimatyzacji, a przy okazji latem mogę się opalić.
  2. Wiążą się z długim oraz średnim wysiłkiem fizycznym.
  3. Mogę uprawiać je o każdej porze roku i każdej godzinie. Nie jestem ograniczona żadnym grafikiem zajęć.
  4. Nie muszę nigdzie dojeżdżać. Wystarczy, że wyjdę z domu.
  5. Mogę ćwiczyć z muzyką na uszach. I mieć chwilę dla siebie.

Moje rolki to rolki hokejowe. Zdążyliście już pewnie zauważyć, że albo coś mi się podoba totalnie, albo wcale. Tak też było z Bauerami. Udałam się do mekki dla rolkarzy (pozdrawiam Sport Rebel i Rebeliantów) i zobaczyłam te cudeńka na półce. Od razu wiedziałam, że będą moje.

Bauery, me cudne bauery

Bauery, me cudne bauery.

Rolki hokejowe charakteryzują się twardym butem (podobnym do łyżew), małymi kółkami w 2 rozmiarach, szyną pochyloną do przodu oraz brakiem hamulca. But hokejowy kończy się tuż przed kostką, aby nie ograniczał ruchów. Hokejówki są niesamowicie zwrotne, dają doskonałą kontrolę i swobodę ruchów. W rolkach fitnesowych kostka jest zabudowana, a długa szyna kończy się hamulcem co skutecznie ogranicza możliwości skrętów i zwrotów.

Z początku jest bardzo trudno opanować jazdę na hokejówkach. Abyście wiedzieli co mam na myśli, przyrównajcie sobie rolki fitnesowe do adidasów, a rolki hokejowe do klapeczek na 12 cm szpilce bez pięt. Jednak z czasem bardzo szybko można przyzwyczaić się do swobody jaką dają stopom i korzystać w pełni z ich możliwości.

Jak sama nazwa wskazuje rolki hokejowe przeznaczone są do gry w hokeja. Jednak dla mnie jazda na hokejówkach to jak jazda Porsche, a jazda na fitnesach to jak jazda traktorem więc w moim przypadku doskonale sobie radzą w każdych warunkach i w każdej sytuacji.

Zakładam rolki, muzyka na uszy i THE WORLD IS MINE.

 

Takie zwrotne!

Takie zwrotne!

Słońce, rolki i ja.

Słońce, rolki i ja.

Spread your wings!

Spread your wings!

Catch The Wind!

Catch The Wind!

Tak bym mogła całymi godzinami...

Tak bym mogła całymi godzinami…

8 kółek i tyle radochy...

8 kółek i tyle radochy…

Watch my back!

Watch my back!

Zrób se tak na fitnessach. No WAY

Zrób se tak na fitnessach. No WAY

Żółto-czerwone. Psychologia koloru. Przypadek?

Żółto-czerwone. Psychologia koloru. Przypadek?

Kto jeszcze lubi Bauery? Łapki w górę, przybij Hi 5!

 

Dodaj komentarz

 

Jeden komentarz

01/05/15 14:58

Zuch dziewczyna! Sport Rebel jak drugi dom. Ha!