Każdy człowiek, bez względu na to na jakim etapie w życiu się znajduje, musi sobie radzić ze stresem wynikającym z problemów życia codziennego. Biorąc pod uwagę fakt, iż stres jest jedną z przyczyn ataków paniki, naprawdę warto nauczyć się kilku strategii, które pozwolą nam zmienić podejście do problemów. Bo wyeliminować stres z naszego życia oznacza właśnie zmianę podejścia do problemów. Tych małych i tych dużych.

 

Złe podejście do problemów

Czasami problem leży nie tam, gdzie nam się wydaje, że leży. Kiedyś byłam na rozmowie kwalifikacyjnej na której, jak mi się wtedy wydawało, wypadłam znakomicie. Pracy nie dostałam i totalnie się załamałam. Swoją niedolę zawaliłam na pecha w życiu oraz fakt, że inni mają więcej znajomości. Automatycznie uznałam, że w małych miejscowościach nie ma co liczyć na dobrą posadę.

 

Zamień problem na wyzwanie

W końcu zrozumiałam, że pytanie nie brzmi, czy będę miała w życiu problemy, lecz jak mam zamiar sobie z nimi poradzić, jak się pojawią. Każdy człowiek powinien dysponować zestawem skutecznych sposobów radzenia sobie z trudnościami. Powinno się uczyć tego w szkole od najmłodszych lat! Przecież życie w 21 wieku jest pełne wyzwań! Skąd mamy wiedzieć jak sobie z nimi radzić, skoro bardzo często nie mamy nawet przykładu w najbliższym otoczeniu?

Podczas następnych rozmów kwalifikacyjnych nie szukałam problemu w złym losie czy braku znajomości, lecz w sobie. Jakich umiejętności czy kwalifikacji mi brakowało? Jak mogłam korzystniej wypaść na tle pozostałych kandydatów? Co mogłam zrobić lepiej? Czy moje doświadczenie zawodowe odpowiadało wymaganiom? W przypadku niepowodzenia, dzwoniłam do działu rekrutacji i prosiłam o informację zwrotną, co było powodem odrzucenia mojej osoby.

Dzięki zmianie podejścia stałam się mistrzem radzenia sobie na rozmowach kwalifikacyjnych. Po jakimś czasie miałam prawie 100 % skuteczność i większość firm oferowała mi propozycję pracy.

Osoby zmagające się z nerwicą lękową czy depresją, powinny poświęcić szczególną uwagę na sposób radzenia sobie ze stresem wynikającym z życia codziennego.

Wykup Dostęp Premium i czytaj bez ograniczeń

Odblokuj dostęp premium »

Nielimitowany dostęp do
wszystkich treści na blogu

Koszt 39 pln za miesiąc
(bez umowy na rok)

Dodaj komentarz