To, jak osoba z nerwicą reaguje na stres jest jednym z kluczowych czynników decydujących o pokonaniu nerwicy. Każdy człowiek, bez względu na to czy ma nerwicę czy nie, musi sobie radzić ze stresem wynikającym z problemów życia codziennego. Biorąc pod uwagę fakt, iż stres jest jedną z przyczyn nerwicy, warto przyjrzeć się swojemu podejściu do problemów.

 

Gdy zmagałam się z nerwicą to baaaardzo skupiałam się na wszystkich problemach świata (tych nie moich też). Nie wiem jak to się działo, ale wszędzie otaczały mnie nieszczęścia i smutki (a przynajmniej tak mi się wtedy wydawało). W dodatku kompletnie nie potrafiłam rozwiązywać problemów więc ciągnęły się za mną miesiącami.

 

Jak osoba z nerwicą reaguje na stres?

 

W sumie to trochę naturalny łańcuch reakcji. No bo nadmiary adrenaliny powstające na skutek wiecznej obawy o swoje życie, wskazują na czyhające niebezpieczeństwo. No więc mądry umysł skupia się na problemach, bo szuka tego niebezpieczeństwa. A, że nigdy go nie znajduje (bo przecież go nie ma) to wiecznie szuka. I wiecznie znajduje problemy. Jak osoba z nerwicą reaguje na stres? W jednym problemie znajduje kolejnych pięć 🙂

 

Ale najlepiej wyjaśni ten mechanizm poniższa opowieść. Przeczytaj uważnie i wyciągnij wnioski jak osoba z nerwicą reaguje na stres. Poniższa historyjka pozwoli Ci zrozumieć pewne mechanizmy, którymi rządzi się nerwica.

 

<<<< Dalsza część tekstu dostępna jest w ramach Dostępu Premium. Przeczytaj Jak zamówić Dostęp Premium KLIK  Co to jest Dostęp Premium KLIK >>>>

 

Wykup Dostęp Premium i czytaj bez ograniczeń

Odblokuj dostęp premium »

Nielimitowany dostęp do
wszystkich treści na blogu

Koszt 39 pln za miesiąc
(bez umowy na rok)

Dodaj komentarz

 

10 komentarzy

12/03/19 20:51

Hej. Sabina czy jeżeli chodzi o ruch żeby walczyć z nerwicą lękową to czy 30 minut dziennie na rowerku stacjonarnym codziennie to za dużo, w sensie, że codziennie. Czytałam, że lepiej 3-4 razy w tygodniu po 40 minut. Powiem, że po 2.5 miesiąca 30 minut codziennie odczuwam fizyczne zmęczenie i ból nóg. Wcześniej byłam kompletnie bez ruchu praktycznie wszędzie autem i do tego kanapowiec. Może, ktoś z panikowiczów mi coś podpowie. Pozdrawiam 😉

13/03/19 10:53
13/03/19 19:29

Hej. Czy taka ciężka głowa tez u Was występuje ? Ja mam od kilku dni taką i takie bóle za oczami i na czubku głowy . Sabinko czy ty tez tak miałaś ?

14/03/19 12:50

Aktualnie na 7 osób z którymi pracuję w korpo narzeka na bóle głowy 🙂 W tym ja 🙂

14/03/19 08:58

Jeszcze mam takie pytanie , czyli jak rozumiem gdy nie będę dodawała „drugiego lęku” do sytuacji stresowej czyli tego lęku przed objawami stresu to nerwy powinny się zregenerować ? Nawet jak przeżywam sytuacje stresowe , ale świadomie ?

14/03/19 12:49

jakiś przykład?

14/03/19 12:56

Mam lekkie ataki paniki kiedy się wypowiadam przed klasą. Jeżeli nie będę się nimi martwiła i uczyła się odpowiednio podchodzić do stresu to te nerwy się zregenerują ? Zawsze byłam przejęta w takich sytuacjach ale teraz z nerwicą każda wypowiedz wiąże się z atakiem paniki niestety

18/03/19 08:07

Atak paniki i stres przed wypowiadaniem się publicznie zaczynają się na tej samej ścieżce 🙂 Kwestia zrozumienia tego mechanizmu. Trzeba nauczyć się rozróżniać stres od ataków. Bo inaczej każdy stres przypiszesz atakom, a co za tym idzie dostaniesz w efekcie ataku paniki. Ale trzymam za Ciebie mocno kciuki i generalnie jestem bardzo dumna, że masz odwagę wypowiadać się publicznie.

18/03/19 09:56

Dzięki! Czyli wychodzić stresowi na przeciw ale pamiętać ze to tylko stres a nie ataki paniki . ??

19/03/19 07:56

Tak 🙂