Sorry, this entry is only available in Polish.

Leave a Reply

 

21 Comments

Friday March 2nd, 2018 08:06 AM

Czytam i nie wierzę, dlaczego nikt nie mówi o tak ważnych rzeczach? Ja chodzę 3 lata na terapię, zmieniłam 5 gabinetów i NIKT MI NIGDY NIE POWIEDZIAŁ dlaczego mam luki w pamięci. Dlaczego inni o tym nie mówią? Robią to specjalnie? Żeby naciągać kase za terapie?

Friday March 2nd, 2018 08:14 AM

Nie wiem co i dlaczego robią inni. Ale tu możesz się rozgościć 🙂

Friday March 2nd, 2018 12:06 PM

Zauważyliście, że ani psychiatrzy ani psycholodzy nic nie radzą, nie mówią, że to lęk przed lękiem. Faszerują nas tą chemią i gadaniem czary mary. Że to wina dzieciństwa, że pracodawca wredny. A gów..no prawda. Może to ma jakiś wpływ, ale powinniśmy zamknąć drzwi i nie rozpaczać na rozlanym mlekiem. Jakby im to pasowało, mają nas więc są potrzebni. Gdybym wcześniej tu trafiła to na pewno nie brałabym leków. Teraz już po ptakach. Ale jeszcze chwilę i będę od tego gów..na wolna. MUSZĘ BYĆ!!!!!!!!!!!

Friday March 2nd, 2018 12:26 PM

Też mam za sobą dwie terapie jedna rok druga dwa lata temu i juz wiele razy pisałam, że na terapii numerem jeden jest dka terapeuty dzieciństwo. Ja już miałam dość gadania o tym bo to co było to minęło i trzeba żyć tu i teraz. Po za tym terapeuci wiedzą jak to wszystko rozciągnąć w czasie. Ich wiedza jest czysto ksiązkowa i gdy mówimy o objawach nawet nie mają pojęcia jak naprawdę się czujemy. U mnie nawet były momenty podśmiewania z ich przez terapeutkę. Terapia wycisza, pomaga zrozumiec problemy ale w moim przypadku nie wyleczyła mnie z nerwicy i zupełnie nie pomogła pokonać agirafobii. Nie żałuję, że spróbowałam i moze akurat mi to nie pomogło na tyle na ile liczyłam. Trzeba pamiętać, że kazdy z Nas jest inny i kazdy z Nas zmaga się z nerwicą w różnym stopniu.

Sunday March 4th, 2018 08:53 PM

To jest jakaś masakra. Ja teraz mam w piątek terapię ale wcale mi się nie chce iść. Lecę na zwiększonej dawce asertin do 100mg już 3 tyg i nic. Jak same sobie nie przetłumaczymy toną nic tabletki i terapia. Szkoda czasu i pieniędzy.

Monday March 5th, 2018 08:13 AM

Dokładnie. Moc w nas!

Friday March 2nd, 2018 10:38 AM

Sabinko , właśnie tego mi brakowało . Czasem nie potrafię dokończyć zdania albo zapominam prostej nazwy. A jak z egzaminami , poprostu zakuwać więcej ?😉

Friday March 2nd, 2018 05:31 PM

Hahaha, częściej a mniej na raz 🙂

Friday March 2nd, 2018 12:27 PM

Ja na takie problemy z pamiecią mówię, że mam zawiechę 🙂

Sunday March 4th, 2018 05:18 PM

Trochę ze sfery intymnej pytanie. Sabinko Ty jako wolna od lęku i nerwicy, jak to jest z orgazmem przeżywałam go zawszę ze wspaniałymi dreszczami w mózgu, teraz super że w ogóle go mam choć ochota słabsza, ale dreszcze w mózgu zerowe czy jest szansa że to wróci? Proszę napiszcie jak to jest u Was

Monday March 5th, 2018 08:15 AM

Nie mam porównania, bo nie byłam w związku jak miałam ataki paniki. Wtedy mój związek poszedł mieć orgazmy z kim innym :):):) A nawet kilkoma innymi 🙂

Monday March 5th, 2018 01:14 PM

MAJA mi w ogóle spadło libido. Ochota na seks jest tak niewielka, że czasami aż mnie coś strzela, że nerwica zabrała najfajniejszy element życia 🙂 ale nad tym też pracuje. Na pewno wszystko wróci, gdy nerwica odejdzie!

Sunday March 4th, 2018 06:22 PM

Tylko ktoś kto wie przez co o przechodzimy jest w stanie zrozumieć co czujemy i pomóc. . cierpię na nerwice lękowa od pięciu lat. Były wizyty u lekarza badania było pogotowie były stany kosmicznego odlotu, na początku nagle zawroty głowy szumy chwile trwały z czasem przerodziło się w lęk przed lękiem, był psychiatra były leki. . po tym jeszcze gorzej, przełom nastąpił gdy trafiłam na ta stronę sama doszłam co mi jest jak to działa jak to zwalczyć. każdego dnia tocze walkę z samym sobą z swoim mózgiem, skąd to wszystko. .? Dzieciństwo mówią psychiatrzy, może też .. ja zawsze chciałam być perfekcyjna dobra matka żona pracownica wszystko nienagannie. Dużo na głowie tempo stres mąż choć kochany to trudny. Po pięciu latach powiedziałam mu ze cierpię na ataki paniki. sam odkrył moje zapiski strony w telefonie zaskoczony niby rozumie ale nic nie rozumie. Dlaczego przyszło mi to doświadczyć to okropna choroba.

Monday March 5th, 2018 08:16 AM

Okropna choroba, ale uleczalna. Trzeba walczyć o siebie. Trzymam kciuki!

Monday March 5th, 2018 11:20 AM

Jakbym czytała o sobie. Tylko u mnie trochę krócej to trwało. Szybciej trafiłam na Nie panikuj.

Thursday March 22nd, 2018 10:31 AM

Czy to normalne, że w nerwicy lękowej pamięć szwankuje na tyle, że czasem zastanawiam się jaki mamy dzień i co robiłam dwa dni wcześniej? Przez to, ze nie moge sobie przypomniec tak podstawowych rzeczy, nakrecam sie jeszcze bardziej. Czy to wszystko przyczyna kortyzolu? Czy to mija w trakcie leczenia?

Sunday August 23rd, 2020 11:30 AM

Bardzo przydatne artykuły Sabinko 🙂 Dużo można sobie wytłumaczyć, dzięki wiedzy w nich przekazanej. Mam dokładnie wszystkie objawy opisane wyżej i też już wariowałem. Trochę mnie uspokoiło przeczytanie tego artykułu.
Ja mam jeszcze tak: wpada mi do głowy jakiś epizod np z poprzedniego tygodnia i zawsze pojawia się pytanie: w który dzień dokładnie to było? Wtedy nie zaznam spokoju, dopóki sobie wszelkimi sposobami nie przypomnę…a jak nie mogę sobie przypomnieć to od razu lęk. I wtedy nagle wpada pięćdziesiąt innych podobnych rozkminek, co jeszcze pogarsza sprawę.
Bywa również często poczucie nierealności – np. byłem pewien, że moja żona danego dnia była ubrana tak a nie inaczej, a okazuje się, że jednak inaczej… i po tym cała reszta dnia dla mnie, mówiąć łagodnie – zepsuta.

Saturday September 26th, 2020 08:31 AM

Kurczę to wymaga dłuższego tłumaczenia. Twój umysł po prostu nauczył się wszystko dogłębnie analizować i teraz musisz go tego oduczyć. Zapraszam na konsultacje to wyjaśnię Ci wszystko dokładnie.

Thursday April 22nd, 2021 08:43 PM

Zmagam się z nerwicą od 8 miesięcy.
Stronę niepanikuj znalazł mi moj narzeczony i siedzę tu od dwóch dni.
Tak wiele mi ona wyjaśnia. Jest lepsza od wszystkich terapeutów u których byłam. Teraz przynajmniej wiem o zanikach pamięci i wielu innych kwestiach. Jutro idę na terapię i powiem oooo to mi chodziło !

Friday April 23rd, 2021 06:16 AM

<3<3<3