Sorry, this entry is only available in Polish.

Leave a Reply

 

12 Comments

Thursday March 15th, 2018 10:04 AM

Zgodzę się, że to choroba 21 wieku ale ona chyba nigdy nie zostanie zrozumiana przez innych. Niestety ludzie, ktorzy tego nie mieli nie mają wciąż postrzegają nerwicę i depresję jako choroby lenia albo powtarzają groteskowo ja też mam nerwicę i depresję, a zupełnie nie mają pojęcia czym te choroby są. Ja mimo wielu lat zmagania sie z tym gównem nie znalazłam zrozumienia ani u byłych partnerów ani u terapeutów ani u bliskich. Dlatego unikam mówienia o tym. Zrozumie znalazłam tutaj na blogu i u jednego znajomego.

Thursday March 15th, 2018 03:10 PM

Wiem ze nie na temat , ale czy u was tez wszystcy chorzy ?! Jakaś plaga tych wirusów teraz …

Friday March 16th, 2018 07:40 AM

U mnie absolutnie wszyscy!

Thursday March 15th, 2018 04:02 PM

I nadal nie rozumiem jednego dnia ogarniam mieszkanie potem stoję na poczcie w sporej kolejce robię zakupy, a drugiego dnia mega strach. Dzisiaj będąc ze znajomym w sklepie w pewnym momencie stanełam przy półce i ze łzami w oczach niech to sie już skończy. Mam dość tych wszystkich objawów. A olewanie ich w moim przypadku nie wiele daje. Nie nakręcam sie ale jak ciężko mi się oddychało tak ciężko mi się oddycha i te cholerne zawroty głowy. I mimo tej chwili zwątpienia i tak poszłam się przejść. Sabi wpis o tym jak się nie poddawać Proszę :@

Thursday March 15th, 2018 09:57 PM

Bardzo mocny i dosadny wpis. Myślę, że każdy zmagający się i jego rodzina powinni to przeczytać

Friday March 16th, 2018 07:40 AM

Mocny. Jego zadaniem jest zapaść w pamięci na dłuuuuuugo i uświadomić sobie pewne rzeczy 🙂

Friday March 16th, 2018 07:07 PM

Gdyby to wszystko było tak proste jak napisanie tego, to byłoby cudownie. Niestety, nie jest… a chcenie czasami nie wystarcza… poza tym wydaje mi się, że nerwica lękowa należy do zaburzeń i nie jest kwalifikowana jako choroba… pozwolę sobie na cytat: ” (…) terminem „nerwica” określa się grupę niepsychotycznych zaburzeń w sferze psychicznej, o przewlekłym przebiegu i różnorodnych objawach, dotyczących zwłaszcza czynności emocjonalnych, dających pacjentowi poczucie dyskomfortu i cierpienia. Od zaburzeń psychotycznych nerwice różnią się brakiem zniekształcenia rzeczywistości – w nerwicach nie ma omamów, urojeń, jest zachowany krytycyzm wobec objawów.”

Monday March 19th, 2018 09:20 AM

Nerwica to choroba. Bardziej duszy niż psychiczna, ale nadal choroba. Jej leczenie wcale nie jest proste co zawsze podkreślam, ale jak najbardziej możliwe.

Saturday March 17th, 2018 01:23 PM

Czuje że lęki słabną,działa wysmiewanie ich,samopoczucie jeszcze beznadziejnie chodzę na zumbę i staram się jakoś…nie mogę zrozumieć dlaczego ogarnia mnie to przeraźliwe przygnębienie całe dnie szczęka ściśnięta i brak energii słabo i słabo,wieczorem kiedy z dziećmi się bawię lub miło chce pod kocem pooglądać tv to atak czy to są stany depresyjne czy myśli lękowe nagłe przygnębienie jak bym chciała płakać,rozrywa mnie od środka?Czy pozwolić tym myślą być i mówić że znowu chcą mnie pogrążyć i dalej spokojnie siedzieć?Szum w głowie i osłabienie jeszcze wzbudzają we mnie żal ile jeszcze,choć jestem gdzieś dumna z malych kroków.Sabinko czy ja leczę tą nerwice w miarę wystarczająco 1.Chodzę do pracy mimo złego samopoczucia 2.3xw tyg.zumba,reszta dni ćwiczę lub tańczę w domu,3.1xw tyg.psycholog 40min.4.Nalewka z dziurawca 2x dziennie.5masaz 1-2 x w tyg .5.Medytacje wieczorne w ciszy rozluźnianie ciała. Czy możliwe jest by z nerwicy wpaść robiąc to wszystko w depresje bo czasami 5 min wystarczy mam taki zjazd wieczorem że wydaje mi się że za dużo objawów nie dam rady sama i wyląduje w łóżku z depresją.

Monday March 19th, 2018 09:13 AM

Porównaj sobie jak jest teraz, a jak było. Jeśli jest lepiej to cierpliwie kontynuuj 🙂

Monday March 19th, 2018 12:49 PM

Dla mnie nerwica i depresja idą w parze. Przynajmniej tak jest u mnie.

Monday April 16th, 2018 12:13 PM

Aniu, tak Ci się wydaje, wiesz dlaczego? Ano dlatego, że depresja to przede wszystkim smutek, bezradność. A dlaczego smutek, bo się źle czujesz, martwisz się i jest Ci przy tym źle. Minie nerwica i nie pomyślisz o depresji.