Sorry, this entry is only available in Polish.

Leave a Reply

 

10 Comments

Wednesday May 29th, 2019 06:27 AM

Mi tak serce już nie wali, czasem zakłuje…
Ale mam chwilowe zawroty głowy, takie pojedyncze, kliku sekundowe
Zawsze jakiś niepokój wprowadzają, chociaż zdarzają się już bardzo rzadko

Wednesday May 29th, 2019 07:18 AM

Ciężka praca się opłaca :)<3

Friday May 31st, 2019 09:27 AM

Witam Pani Sabino,
Ktoś by powiedział, że przecież to tylko myśli. Wystarczy, że zmienisz myślenie i wszystko wróci do normy, albo i lepiej niż do normy. Walczę z nerwicą od lutego kiedy dostałam pierwszy raz ataku paniki, po reanimacji mojej Babci, którą na szczęście udało się uratować. Ale widocznie ja przeżyłam to tak bardzo, że do dzisiaj budzę się z trzęsącymi się rękoma oraz w głowie myśli natrętnych, negatywnych multum. Biorę leki (mam małe dziecko, próbowałam przez miesiąc walczyć bez leków, ale nie potrafiłam normalnie funkcjonować: bałam się potwornie, płakałam, że córka to wszystko widzi i codziennie się pyta, czy dzisiaj się dobrze czuje, wieczorami zaczynała płakać, że ona mnie kocha i chce żebym była zdrowa), rozwiązuję ćwiczenia z bloga oraz różnych książek, chodzę na psychoterapię. Codziennie wyznaczam 6 celów, które pomogą mi poszerzyć strefę komfortu i walczyć z nerwicą. Nawet poszłam do pracy, aby zmienić swoje otoczenie i nie myśleć o nerwicy. Ba! kupiłam rolki, jeżdżę na nich jak jest dobra pogoda, ale cieżko mi to zaakceptować, mimo że próbuje. Psycholog się pytał, czy gdybym mogła zamienić się na tę chorobę np. z córką, ale ja się budzę rano i nie mam nerwicy, a ona ma białaczkę czy zgodziłabym się? czy wolałabym nerwicę zaakceptować? oczywiście moja odp była że zaakceptowałabym bez najmniejszych wahań, na to on: to dlaczego teraz nie potrafisz zaakceptować? Są dużo gorsze choroby niż nerwica. Zrozumiałam przekaz, ale tak ciężko wprowadzić to w życie. Raz mam w głowie: Wiola to tylko nerwica, nic strasznego się nie dzieje, a na drugi dzień zakłuje mnie pod kolanem i w głowie przez cały dzień, że to może żylak? i jakiś skrzep się zrobił, urwie się i umrę na zator, trzęsę się i najchętniej bym przykryła się kołdrą i przespała ten okres, oczywiście dodatkowo dochodzą inne dolegliwości typu: wysoki puls, kłucie w klatce piersiowej itd. Ale wiem, że samo się to nie wyleczy. Pani Sabino szczerze gratuluję samozaparcia oraz siły do walki. Ja na samą myśl, że będę się z tego leczyć kupę lat mam łzy w oczach, bo mój mózg nie dopuszcza myśli, że da się z tego wyjść.
Pozdrawiam
PS. Pani Blog najlepiej mnie podnosi na duchu w porównaniu do tych terapii, książek itd.

Monday June 3rd, 2019 02:58 PM

Wiola, gdybym ja miała dostęp do takiego bloga jak Niepanikuj to prawdopodobnie wyleczyłabym się 7x szybciej 🙂 A Ty masz! A w nim tysiące wskazówek. Nic tylko ćwiczyć. Bo wiesz jak to mówią – praktyka czyni mistrza 🙂 Nie skupiaj się na czasie leczenia, ale na samej “drodze”, którą musisz przebyć. To właśnie ta droga czyni z nas “lepszych” ludzi. Jeśli u Ciebie przyczyną ataków paniki jest nieprzyjemne wydarzenie i nie ma tu drugiego dna to bardzo dobra nowina (o ile można to tak nazwać:)) W takich wypadkach trzeba stawić czoła swojemu demonowi i problem z głowy. Pamiętaj też, że im bardziej skupiasz się na lęku tym bardziej on rośnie na sile. Jeśli potrzebujesz dodatkowego wsparcia to serdecznie zapraszam na konsultacje. Pozdrowienia na córeczki. Powiedz jej, że ciocia Sabina mówi, że mama to silna kobieta i tylko patrzeć jak będzie się wspaniale czuła każdego dnia!

Sunday June 2nd, 2019 09:02 AM

Ja zaobserwowałam dziwne zjawisko ,po ostatnim incydecie gdzie bałam sie wyjść na spotkanie ze znajomymi.Siadłam i zaczełam rzetelnie czytać twojego bloga.Zaczełam zapisywać swoje myśli negatywne i nagle odkryłam że to jest fakt .Że ja cały czas sie martwie ,że 80% tych mysli to boje sie itp .I że za każda taka myśla idzie impuls strachu .Że jest myśl i jest jest natychmiastowa reakcja organizmu.Wiem wstyd bo zajeło mi to troche duzo czasu ,bo zawsze myslałam że ja jestem inna ,wyjątkowa ,ja sie wcale niemartwie ,a jak nawet to tyle ludzi sie martwi i niema nerwicy itp.A teraz odkryłam ten schemat i myśle eureka jestem w domu . I niestety im wiecej zapisuje w zeszycie myśli ,im wiecej pracuje nad soba ,im wiecej czytam mądrych książek ,im bardziej chce sie zmienić.Tym eskalacja czarnych myśli jest tak duża że niemogę spać bo budzą mnie w nocy ataki paniki,dziś zauwarzyłam że budzi mnie jakaś myśl z zeszytu zapisana dzien wczesniej po której następuje reakcja organizmu .A u mnie ataki paniki w nocy to naprawde żadkość.A może sie tak nakręciłam że boje się tych myśli negatywnych .Niewiem o co chodzi .

Monday June 3rd, 2019 03:03 PM

Weronika gratulacje! Czasami trzeba troszkę czasu, żeby odkryć takie “oczywistości” o których często piszę. Taka terapia szokowa bardzo się przydaje. Ty robisz krok jeden https://niepanikuj.pl/2017/07/31/jak-zapisywac-toksyczne-mysli-przyklady/ a jeszcze przydałby się krok 2 czyli neutralizowanie czarnych myśli https://niepanikuj.pl/2017/08/07/jak-zapisywac-przeciwstawne-mysli-przyklady/ A na koniec jeszcze to, bo najprostszym sposobem, aby wpłynąć na swój sposób myślenia jest podjęcie działania. https://niepanikuj.pl/2017/11/03/nie-sluchaj-czarnych-mysli-zacznij-dzialac/ Ps. Takie chwilowe nasilenie to normalka, gdyż po prostu jesteś w lekkim szoku – za chwilę się oswoisz i powinno być OK.

Thursday June 6th, 2019 01:10 AM

Czy ja dobrze rozumiem że nerwica powstaje kiedy zaczynamy sie czymś zamartwiać (np.choroba ,tramatyczne doświadczenie,życie nie w zgodzie ze soba itp).Wtedy produkujemy negatywne myśli ,od nadmiaru adrenaliny która one produkuja ,dostajemy ataku paniki .A póżniej juz tak leci ,lek przed lękiem i cała gehenna.?

Monday June 10th, 2019 07:40 AM

Dokładnie tak 🙂

Monday June 10th, 2019 08:44 PM

Ja sie pytam dla czego nikt mi wczesniej tego niepowiedzial .Dwóch lekarzy,3 psychologów i gadanie o biochemii mózgu ,o takim nadwrażliwym charakterze,złym wychowaniu,o tabletkach itp .Dzieki Sabi , zakwitła we mnie nowa energia ,codziennie sobie pisze ćwiczenia ,cześciej ćwicze ,choć ten upał wykańcza .:)

Tuesday June 11th, 2019 07:52 AM

Yeaaaah! Trzymam kciuki!