Sorry, this entry is only available in Polish.

Leave a Reply

 

4 Comments

Wednesday September 15th, 2021 09:54 AM

Witam wszystkich. Walczę z tym dziadostwem całkiem nieźle, ale czy to normalne, ze gdy czuje się dobrze to moje myśli mnie hamują i mówią ‚hola hola przecież jesteś chora, napewno zaraz będziesz się źle czuła?’. Bardzo meczy mnie to, że traktuje siebie jako osobę chorą i nakładam na siebie ograniczenia z tego tytułu.

Wednesday September 15th, 2021 11:52 AM

Tak! Jak byłam chora to ciągle męczyła mnie wypowiedź psycholog u której byłam „nerwica zawsze wraca”. Jak tylko czułam się dobrze przez kilka tygodni to zaraz mi się przypominały jej słowa i zaczynałam się nakręcać (oczywiście nic nie wracało 🙂

Thursday September 30th, 2021 06:38 PM

Na pierwszej sesji terapeutycznej mój “terapeuta” po badaniu stwierdził, że mam wysoką nerwicę z somatyzacją (zgadzam się), depresję i jakąś psychotycznosć (nigdy w życiu bym tego nie stwierdziła, nawet nie byłam pewna co to jest). Byłam tym tak załamana, potraktował mnie jakbym miała co najmniej schizofrenię… a przyszłam po pomoc w walce z nerwicą. Takie diagnozy mnie strasznie dołują. Jak się uodpornić na takie rzeczy?

Sunday October 3rd, 2021 03:14 PM

Zawód psychologa/terapeuty/psychiatry polega na tym, że wydaje swoją indywidualną ocenę/opinię. Każdy jeden może stwierdzić coś innego. Po prostu się tym nie przejmuj. A przynajmniej postaraj się. Wiem, że to trudne. Na mnie też taka jedna palcem wskazywała, i starała się wmówić, że NIGDY nie pokonam ataków paniki. Jej słowa prześladowały mnie przez dłuuuuuuuugi czas. Także nic się nie przejmuj tylko rób swoje i pokaż, że się myli.