Głównym problemem osób zmagających się z atakami paniki są ich własne przekonania. Widzimy rzeczywistość nie taką jaką jest naprawdę lecz jako zniekształcony obraz. Celem tego zjawiska jest uproszczenie otaczającego nas świata na tyle, abyśmy potrafili się w nim odnaleźć. Nasza wizja rzeczywistości budowana jest z naszych doświadczeń. Różne osoby będą miały różne zdania na temat tej samej, niezbyt miłej sprzedawczyni z warzywniaka, która jest opryskliwa w stosunku do klientów. Jedni podejdą do niej z empatią i zrozumieniem, gdyż dostrzegą na jej twarzy smutek. Prawdopodobnie sami byli kiedyś w trudnej sytuacji. Drudzy uznają to za najwyższą formę złych manier i zaczną omijać sklep z daleka. Mama ich uczyła, że należy ładnie się odzywać do ludzi. Jeszcze inni zgłoszą zażalenie do właściciela sklepu i wstrzymają się z zakupami do czasu wyjaśnień. Rozumieją sytuację, bo sami prowadzą biznes. Ta sama sytuacja, a różna dla każdego z nas. Jej obraz został zniekształcony na bazie fundamentów naszych przekonań. Wszystko po to, aby łatwiej nam było się w niej odnaleźć.

 

Przekonania osób zmagających się atakami paniki są jednym z głównych kół napędowych dla lęku. Lęk napędzany jest przekonaniami.

 

Od 4 lat nie miałam ataku paniki, ale ostatnio znów zaczął nawiedzać mnie lęk w nocy. Wiem, że ataków paniki nie da się pokonać na dobre, ale czy mogę je jakoś ograniczyć na dłużej?

 

Łapki w górę kto choć raz pomyślał w podobny sposób 🙂

Jakie przekonania ma osoba, która napisała to zdanie? Czy będąc przekonanym, że nie można pokonać ataków paniki naprawdę można je pokonać? Albo inaczej. Czy mając przekonanie, że jesteś brzydki będziesz czuć się pięknie, a Twoim marzeniem będzie praca na wybiegu jako model?

Gdy mamy w życiu problem i pragniemy go rozwiązać to zaczynamy od określenia tego problemu. Co to znaczy? Oznacza to, że gdy mamy problemy finansowe to zaczynamy walkę z problemem od ustalenia naszych przychodów i wydatków.

To samo zróbmy z naszymi przekonaniami. Chcąc zmienić sposób myślenia, należy najpierw określić jak on wygląda. Zatem zbadajmy nasze przekonania na temat ataków paniki.

 

Wykup Dostęp Premium i czytaj bez ograniczeń

Odblokuj dostęp premium »

Nielimitowany dostęp do
wszystkich treści na blogu

Koszt 39 pln za miesiąc
(bez umowy na rok)

Dodaj komentarz

 

12 komentarzy

26/04/17 10:28

Najważniejsze jest nastawienie. Ja zaczęłam walkę od początku marca dziennie biegam, dziennie czytam , dziennie odganiam złe toksyczne myśli zastępując je pozytywnymi:) od tego czasu miałam 1 przypływ paniki w aucie bo zazwyczaj tam mnie łapało ( trwał o 5 sek) tak go zrobiłam w balona i wyśmiałam, że od razu uciekł:)Od 2 miesięcy w ogóle się nie nakręcam mam w sobie 100% energii i walki z atakami. Gdy jest gorszy dzień na siłę się przekonuję i powtarzam, że i tak jest dobrze a jutro już będzie super:)
Maile z Sabiną i ten blog plus moja ciężka i zawzięta praca czyni cuda:)

26/04/17 10:51

Olaaaaa, no brawo! Tu jest inspiracja, a chodzi o to, żebyś to TY była swoją własną bronią na ataki paniki 🙂

26/04/17 17:32

Hello dziewczyny czy mogłabym prosić o kontakt do Oli oczywiscie ukłony dla ciebie Olu Gratki 😁💪💪💪

26/04/17 17:44

Ja biegam od około roku , w miarę systematycznie. Stawiam tez się lękowi, codziennie. Niestety raz czuje poprawę a raz wielki krok w tył.
Musze teraz skupić się na toksycznym myśleniu i przekonaniach.
ta walka niestety musi być na kilku frontach. Dlatego czasem jest taka trudna 🙂
OLA – super info ! Oby tak dalej. Ja dalej wierze ze to da się pokonac:)

26/04/17 18:19

Maggie dla ciebie tez gratulacje. Moze jakiś kontakt priv? Pozdrawiam was ja chwilowo mam postuj bo mnie cos przeziębienie złapalo i męczy 💪💪💪

27/04/17 08:41

ANULA -Ola Pełka na fejsie:) wal śmiało:)

27/04/17 13:01

Ola sorki ale jakiś znak rozpoznawszy? Ha ha kilka olusi mi wyskoczyło i nie wiem do ktorej napisać 😁😁😁

27/04/17 13:59

siemianowice śl 😛
praca Hybryd:)

27/04/17 17:17

Szkoda, że ćwiczenia tylko dla Premium. Sama z chęcią bym jakieś zrobiła :/

27/04/17 17:26

Magda, nie wszystkie. Jest kilka wcześniej publikowanych nie w wersji Premium. Ale gwarantuję Ci, że inwestycja 39 zł w Premium będzie najlepszą inwestycją w Twoim życiu. Tym bardziej, że jest to koszt za cały miesiąc. Sama wykonywałam te ćwiczenia i robie je również z podopiecznymi na konsultacjach. Jak się przyłożysz to efekty gwarantowane 🙂

03/05/17 17:33

Ile ja błędów robię to aż szok! Nawet nie byłam świadoma 🙁 Takich zdań to myślę miliony, same negatywne, złe. Dobrze, że tutaj doczytałam jakie to ważne. Od tylu lat nikt nie zwrócił mi na to uwagi.

03/05/17 17:43

Ważne, że już je dostrzegłaś i wiadomo od czego zacząć 🙂