Leczenie nerwicy lękowej bez leków jest możliwe. W takim podejściu plan dnia to podstawa. Sprawi, że będziesz taki zajęty, że nie będziesz mieć czasu na myślenie o nerwicy lękowej. Owszem, mindulness, joga, medytacja – są to bardzo skuteczne metody na walkę z czarnymi myślami i nakręcaniem się. Jednak wymagają czasu, aby się ich nauczyć i wdrożyć. Plan dnia jest czymś, co można wdrożyć natychmiastowo. Wymaga mniejszego nakładu pracy a efekty  można zobaczyć prawie od ręki.

Oczywistym jest, że każdy kto chce wyleczyć się z ataków paniki musi znaleźć przestrzeń żeby to zrobić. Nie jest to jednak takie proste. Na każdym etapie życia, mamy bardzo dużo obowiązków. Zarządzanie naszym czasem i realizowanie zadań, które naprawdę są ważne w leczeniu nerwicy lękowej, jest bardzo istotnym elementem. Jedna z najprostszych koncepcji na zarządzanie zadaniami i czasem oparta jest na kwadracie Eisenhowera.

 

Gdy zmagałam się z nerwicą lękową było mi bardzo trudno zarządzać swoim czasem.

 

Złe samopoczucie zniechęcało mnie do działania i w efekcie żyłam bez celu. Kierowałam się w codziennym życiu zupełnym przypadkiem, nie mając kontroli nad swoim losem. Rutynowy plan dnia powodował, że moje objawy nerwicy nasilały się. Czy to oznacza, że moje życie było bezsensowne? Absolutnie nie. Nie mając żadnych długoterminowych planów, żyłam z dnia na dzień i nie zauważałam problemu. Błąkałam się po domu, bez celu, bez koncepcji, bez chęci do życia. A wtedy moje czarne myśli miały niezłe pole do popisu. Im mniej miałam zadań w ciągu dnia, tym gorzej się czułam.

 

Leczenie nerwicy lękowej bez leków – bycie zajętym to podstawa dobrego samopoczucia.

<<<< Dalsza część tekstu dostępna jest w ramach Dostępu Premium. Przeczytaj Jak zamówić Dostęp Premium KLIK  Co to jest Dostęp Premium KLIK >>>>

 

Wykup Dostęp Premium i czytaj bez ograniczeń

Odblokuj dostęp premium »

Nielimitowany dostęp do
wszystkich treści na blogu

Koszt 39 pln za miesiąc
(bez umowy na rok)

Dodaj komentarz

 

2 komentarze

19/05/21 09:27

Ostatnie zdanie “Ale to jest właśnie to, co pomoże Ci pokonać lęki na stałe i bez konieczności zażywania leków.” to miód ma moje uszy 🙂
Dziękuję, że jesteś i że zdecydowałaś się założyć tego bloga i pisać całemu światu o tym co przeżyłaś! Dziękuję:)

19/05/21 12:45

Bardzo proszę. Mam nadzieję, że książka o atakach paniki, którą właśnie piszę, dotrze do jeszcze większej ilości osób. Niech świat się dowie, że można wyjść z tego cholerstwa i wcale nie trzeba się szpikować chemią.