Zamartwianie się nie rozwiązuje żadnego problemu. Gdybyśmy potrafili skierować naszą energię z zamartwiana się w kierunku rozwiązania problemów, moglibyśmy ograniczyć zmartwienia o 90%. Oto jak 3 krokach można ograniczyć zmartwienia.

 

Większość z nas praktykuje zamartwianie bez ustanku. Drapie się po głowie ze smutku, jednocześnie stojąc w miejscu i nie podejmując żadnych działań. A przecież nie podejmując żadnych działań nie mamy szans na konstruktywne rozwiązanie problemu. Tylko nieliczni potrafią ograniczyć zmartwienia. Zwykle są to Ci, którzy zamiast tkwić w miejscu, uczą się tajnej sztuki zarządzania stresem. Pokonując własne lęki i obawy, stają się zdrowsi i szczęśliwsi.

 

 

Tkwimy w nieszczęśliwym związku nie podejmując działań, aby się z niego uwolnić. Praca nas stresuje, ale nie wysyłamy żadnego CV celem zmiany pracodawcy. Czujemy, że bliska osoba nie traktuje nas za dobrze, ale nie stawiamy granic. Mamy zbyt dużo na głowie, ale nie uczymy się prosić o pomoc. Tkwiąc w danej sytuacji przez dłuższy okres, zamartwianie wchodzi nam w nawyk.

 

Jestem świadkiem powyższych sytuacji na co dzień i podczas konsultacji. Akceptując komentarze na blogu czytam o problemie, akceptuję komentarz po czym za pół roku czytam o dokładnie tym samym problemie. Sytuacja przez 6 miesięcy nie uległa zmianie. A co dany użytkownik robił przez pół roku? Dokładnie tak. Zamartwiał się. Nic więcej.

 

 

Oto jak 3 krokach można ograniczyć zmartwienia.

 

<<<< Dalsza część tekstu oraz ćwiczenie dostępne jest w ramach Dostępu Premium. Przeczytaj Jak zamówić Dostęp Premium KLIK  Co to jest Dostęp Premium KLIK >>>>

Wykup Dostęp Premium i czytaj bez ograniczeń

Odblokuj dostęp premium »

Nielimitowany dostęp do
wszystkich treści na blogu

Koszt 39 pln za miesiąc
(bez umowy na rok)

Dodaj komentarz

 

2 komentarze

09/06/18 10:26

Ja po prostu kocham ten blog! Mam 2 miesiące dostęp premium i zrobiłam 3 razy tyle co przez 2 lata.Jak tylko mam jakieś gorsze chwile to wchodzę i czytam. I mogę to zrobić w aucie, autobusie, na uczelni, w pracy. Fantastyczny pomysł i cieszę się, że tu trafiłam. Dobrze też, że jest blokowany i nie wchodzą tu ludzie jak na tych innych forach. Nawet komentarze są wartościowe.

09/06/18 10:29

Czad! Powodzenia!