Nerwica dotyka miliony ludzi na całym świecie, ale wciąż nie wiadomo, jak dotrzeć do głównej przyczyny lęku i skutecznie sobie z nim poradzić.

Sięgamy po liczne metody radzenia sobie z lękiem. Niektórzy biorą leki, a inni próbują medytacji czy naturoterapii. Znajdą się i tacy, którzy korzystają z mindfulness oraz jogi. Wszystkie te metody mogą jak najbardziej pomóc złagodzić wiele objawów lęku, ale mają niewiele wspólnego z korygowaniem faktycznej przyczyny lęku i dotarcia do sedna problemu. Joga, medytacja czy mindfulness są pomocne, ale nie rozwiązują problemu. Jednak nie rzucaj butów do joggingu w kąt. Rozładowywanie narastającego stresu i lęku jest tak samo ważne, jak dotarcie do przyczyny lęku.

Mogłabym przebiec tysiące kilometrów, przeczytać 99 tomów książek, zapisać 50 zeszytów panikowicza, a i tak nie pokonałabym nerwicy, gdybym nie dotarła do przyczyny lęku. Po prostu nie da się pokonać lęku nie znając jego źródła.

 

Jak dotrzeć do głównej przyczyny lęku

To, czego możesz nie wiedzieć, to fakt, że główną przyczyną Twojego lęku jesteś TY.

Tak, tak – czytasz poprawnie.

Możesz obwiniać swoją pracę, rodzinę lub okoliczności, ale rzeczywistość jest taka, jak to jak postrzegasz wszystko w swoim życiu, zależy tylko i wyłącznie od…CIEBIE.

 

Oto trzy przykłady błędnego myślenia, które mogą być przyczyną lęku:

 

<<<< Dalsza część tekstu oraz ćwiczenie dostępne jest w ramach Dostępu Premium. Przeczytaj Jak zamówić Dostęp Premium KLIK  Co to jest Dostęp Premium KLIK >>>>

Wykup Dostęp Premium i czytaj bez ograniczeń

Odblokuj dostęp premium »

Nielimitowany dostęp do
wszystkich treści na blogu

Koszt 39 pln za miesiąc
(bez umowy na rok)

Dodaj komentarz

 

8 komentarzy

11/09/19 14:47

Hej,Sabi jak sobie poradzić z oddechem ? Jak zaczynam go kontrolować,przypomnę sobie o nim to zaczyna mi się hiperwentylacja 🙁 jak mam dużo zajęć i dużo na głowie zapominam o tym problemie i oddycham normalnie. Najgorzej jest.. jak jem,jak nudzi mi się, jak mnie ktoś zdenerwuje.. albo jak się czymś stresuje. Mam nadzieję,że to mi przyjedzie.. są okresy,że dłuższy czas nie mam tego i jem normalnie.. bez głębszych wdechów 😉

20/03/21 16:20

Mam ataki paniki w postaci odrealnienia nie czuje swojego ciała czuje jakby wszystko wokół było nierealne mam tak od półtorej roku jestem wykończona mam terapie leki miałam i mam pregabaline nie umiem z tego wyjść mimo ze walczę wiem na czym to polega atak wiem ze nic mi nie grozi wiem ze to lęk przed lękiem ale nie umiem zwalczać ich czuje się rozwalona od rozpoczęcia ich półtorej roku temu nie wyszłam nawet na jeden spacer nic nie uszczęśliwia mnie już chce po prostu odejść

22/03/21 10:35

Kitney! Kochana moja panikowiczko posyłam Ci dużo mocy. Ciężko coś tak doradzić po jednym komentarzu, ale na odrealnienie najlepsze jest dużo ruchu, brak rutyny, gotowy plan dnia. Początki są ciężkie, ale na prawdę można ten stan pokonać. Życie znów może być normalne, piękne, a nawet piękniejsze. Poproś kogoś o pomoc! Idźcie na długi spacer do lasu i rozmawiajcie o wszystkim tylko nie o nerwicy i tym, że źle się czujesz. Skąd jesteś? Z Warszawy? Jeśli nie masz z kim się wybrać to na pewno znajdziemy tu kogoś do pomocy. Zapraszam Cię również na konsultacje do mnie (zob. zakładka sklep na górze strony). Wytłumaczę Ci wszystko co i jak. Będzie łatwiej zacząć 😉 Trzymaj się dzielnie, bo nerwica jest całkowicie uleczalna! I to okropne odrealnienie może zniknąć raz na zawsze.

27/03/21 07:09

Czy objawy nerwicy typu osłabienie, brak sil, bardzo zle samopoczucie, mam poprostu zaakceptować? Poczekac az przeminą?? Jest strasznie ciężko… Z ataków paniki pozostały mi takie okropne objawy ze wydaje sie ze nie dam. Rady i na ktore ciężko nie zwracać uwagi,

29/03/21 17:05

Właśnie o tym piszę w książce <3 Możesz coś z tym spróbować zrobić. Np. rozpisz sobie grafik dnia na cały tydzień i po prostu bądź bardzo zajęta. Postaraj się trzymać grafiku dnia. Zadbaj o dużo zróżnicowanych zajęć. Nawet jeśli Ci się nie chce to paradoksalnie trzymanie się grafiku zajęć sprawi, że poczujesz się lepiej.

30/03/21 12:15

Tym bardziej sie nie mogę doczekac tej książki jestem juz 1 w kolejce 😂

31/03/21 11:52

<3