Ci co obserwują mój Instagram pewnie już wiedzą, że jestem w trakcie pisania poradnika: “Jak pokonać ataki paniki”. Z niemowlakiem (który nie lubi spać) pisanie idzie wolniej, ale idzie do przodu. A to najważniejsze. Poniżej zamieszczam fragment z rozdziału: Czy wiesz jak działa atak paniki? Ciekawa jestem ilu z Was wie jak działa atak paniki i potrafi opisać ten proces własnymi słowami. Spróbujcie to zrobić przed przeczytaniem poniższego fragmentu.

 

 

Z każdym tygodniem mój poziom wiedzy na temat nerwicy był co raz większy. Uczyłam się jak działa atak paniki. Zmieniłam podejście do lęku, zaczęłam wychodzić z domu, uczyłam się panować nad negatywnym myśleniem, rozpisałam koło życia i podążałam za swoją intuicją. Mimo to, wciąż miałam wiele wątpliwości. Potrafiłam przez kilka tygodni dawać sobie świetnie radę, gdy nagle dopadała mnie chwila zwątpienia, bo przykładowo usłyszałam coś o chorobach psychicznych w telewizji. Wtedy lęk nasilał się. Gdy tylko robiłam kilka kroków do przodu to nerwica przypominała mi, że czuwa.

Dlaczego raz udawało mi się wejść do sklepu bez większych trudności, a innym razem miałam ochotę uciekać? Czy można pozbyć się uczucia lęku raz na zawsze? Dlaczego często lęk towarzyszył mi przez cały dzień, a nawet kilka dni? Mimo wielu konfrontacji wciąż jeszcze nie byłam pewna jak działa atak paniki. Aby nabrać pewności siebie w moich działaniach musiałam lepiej poznać swojego “przeciwnika”.

 

Dotychczas podczas konfrontacji z atakiem paniki zwracałam uwagę tylko na to, co dzieje się na zewnątrz.

Idąc do sklepu zauważałam rozszerzone źrenice, wyostrzony słuch, mrowienie kończyn, kolana jak z waty czy zawroty głowy. Zupełnie nie zastanawiałam się nad tym, w jaki sposób te objawy powstają. Niewiedza prowadziła do tego, że jak tylko któryś z objawów się pojawiał, to zaczynałam bać się jeszcze bardziej. Postanowiłam  dowiedzieć się jak działa atak paniki od strony czysto “technicznej”. Co dzieje się z moim ciałem, gdy przeżywam to co przeżywam? Czy proces ten zawsze powstaje w ten sam sposób? Jak długo trwa? Jak wpływa na moje organy? Miałam zamiar znaleźć odpowiedzi na te pytania.

 

Przekopałam różne książki, poradniki, prace naukowe w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Każdy kto chce wygrać bitwę musi zacząć od poznania swojego przeciwnika, prawda? To zdanie uzmysłowiło mi, że coś tam wiedziałam na temat nerwicy, ale gdyby ktoś mi kazał dokładnie opisać jak powstaje atak paniki, nie potrafiłabym tego zrobić. Na szkolnej klasówce dostałabym pewnie z tego zadania 3+.

 

<<<< Dalsza część tekstu dostępna jest w ramach Dostępu Premium. Przeczytaj Jak zamówić Dostęp Premium KLIK  Co to jest Dostęp Premium KLIK >>>>

 

Wykup Dostęp Premium i czytaj bez ograniczeń

Odblokuj dostęp premium »

Nielimitowany dostęp do
wszystkich treści na blogu

Koszt 39 pln za miesiąc
(bez umowy na rok)

Dodaj komentarz

 

10 komentarzy

17/03/21 17:36

Aż mam ciarki jak to czytam. Zupełnie jakbym czytała o sobie.

18/03/21 10:48

Nie mogę się doczekać całości! Zawsze jak tu wchodzę to mam dużo nowej energii i jakoś mi tak lżej na duchu.

18/03/21 16:26

Czekam do czerwca bo podobno w tedy będzie ksiazka mam nadzieję 😉 aczkolwiek rozumiem brak czasu. Czy jeśli chodzi o bieganie o ćwiczenia, zeby spalić adrenalinę może byc to porządny wycisk w domu na macie?

18/03/21 17:19

Wycisk na wysokim tętnie nie jest wskazany, aczkolwiek lepszy niż nic 🙂 Najlepiej ćwiczyć na średnim tętnie, ale dłużej. Wtedy najefektywniej spala się adrenalina. A na świeżym powietrzu to już w ogóle bajka. Turbo spalanie 🙂

18/03/21 20:47

Właśnie skończyłam turbo spalanie na macie Ewy ch. 😜 Choc do południa kompletny brak sił ale udało się, troszkę sie ociepli i zacznę biegać lub jazda na rolkach ☺️

20/03/21 11:59

Roleczki!!!! Yeah!

20/03/21 21:20

Piszesz książkę? To jest super wiadomość, kupię ją na pewno, czekam z niecierpliwością ❤️❤️❤️❤️

22/03/21 10:29

Tak. Bardzo się cieszę <3

02/04/21 09:07

Wow! Czekałam z niecierpliwością na tutejszy wpis, nie pomyślałam że można Panią złapać na instagramie. Nie mogę się doczekać książki, jestem przekonana, że to będzie bestseller. Będzie to jedyna książka nie tylko z teorią, ale również z przykładami i praktyką. Pozdrawiam cieplutko.

06/04/21 09:30

<3