Nerwica lękowa. Czy fakt, że sama się z nią zmagałam oznacza, że jest ze mną coś nie halo? Jeśli Ty też masz nerwicę/ataki paniki oznacza, że masz coś z głową, dostałeś jobla, upadłeś na głowę? Gdy lekarz oznajmił mi, że wszystkie moje objawy wskazują na nerwicę lękową, sparaliżowało mnie ze strachu. A jak już skierował mnie do psychiatry/psychologa to myślałam, że zapadnę się pod ziemię. Czy nerwica lękowa to jakiś początek poważnej choroby psychicznej czy może zwykłe zaburzenie? Kto choruje na nerwicę lekową?

 

NERWICA LĘKOWA OWIANA ZŁĄ SŁAWĄ

Nerwica lękowa. Kto na nią choruje? Pamiętam ten dzień, gdy dostałam ataku paniki. Po serii badań na ostrym dyżurze lekarz oznajmił mi, że “to tylko atak paniki, proszę iść do psychologa lub psychiatry”. Totalnie mnie zamurowało. Wywnioskowałam, że pewnie od stresu mam początki jakiejś choroby psychicznej. Taka “usługa” kojarzyła mi się z usługą dla kogoś, kto siedzi w więzieniu, jest dewiantem, wykolejeńcem, lujem, żulem, ma napady agresji i problemy z używkami, pochodzi z mocno patologicznego środowiska lub jest po prostu czubkiem. Zaczęłam się zastanawiać, czy przypadkiem nie jestem jednym z nich.

 

CZY ZE MNĄ JEST COŚ NIE HALO

Jakim cudem te dziwne stany derealizacji miały być niby normalne?! To tylko nadmiar adrenaliny? Pffff przecież ja bałam się patrzeć w lustro! Sam fakt, że lekarz pierwszego kontaktu zalecił mi wizytę u psychiatry, stał się dla mnie potwierdzeniem, że ze mną musi być coś nie tak. Kto normalny chciałby się zadawać z kimś, kogo dopadła nerwica lękowa? Przecież rzucił mnie chłopak, a znajomi olali. Nie zrobili tego bez przyczyny, prawda? Kto choruje na nerwicę lękową? No takie patałachy jak ja. Zaczęłam uważać się za kogoś gorszego sortu. Ciężko mi było się oprzeć temu wrażeniu skoro większość czynności leżała poza moim zasięgiem. Inni jeździli w ciepłe kraje i na koncerty, kończyli studia, zakładali rodziny, rozwijali kariery zawodowe…a ja nie mogłam nawet wyjść z domu.

 

NERWICA LĘKOWA – KTO CHORUJE?

 

<<<< Dalsza część tekstu dostępna jest w ramach Dostępu Premium. Przeczytaj Jak zamówić Dostęp Premium KLIK  Co to jest Dostęp Premium KLIK >>>>

 

Wykup Dostęp Premium i czytaj bez ograniczeń

Odblokuj dostęp premium »

Nielimitowany dostęp do
wszystkich treści na blogu

Koszt 39 pln za miesiąc
(bez umowy na rok)

Dodaj komentarz