Atak nerwicy jak się uspokoić? Podczas mojego pierwszego ataku paniki byłam totalnie zdezorientowana i bardzo, bardzo się bałam. To był pierwszy raz, gdy doświadczyłam palpitacji serca więc przestraszyłam się, że coś mi się stanie (zawał, udar, wylew i inne takie pyszności). Ten pierwszy raz był tak nieprzyjemny, że cholernie bałam się każdego kolejnego ataku. Nie wiedziałam co robić, ani jak się uspokoić. Dopiero po czasie i wielu popełnionych błędach opanowałam techniki uspokajania do perfekcji.

 

ATAK NERWICY JAK SIĘ USPOKOIĆ – CZARNE MYŚLI NIE POMAGAJĄ

Moje myślenie było mniej więcej w tym stylu: Nie mogę pójść do pracy, bo co jak dostanę ataku paniki na oczach klientów? Zamówię zakupy przez internet, bo w sklepie jest zawsze długa kolejka – a co jak tam dostanę ataku paniki? Podczas kąpieli mogę zemdleć od pary więc upadnę twarzą do gorącej wody i się utopię. Lepiej więc naleję 4 łyżki zimnej wody do wanny i wytaplam się jak kaczka w kałuży. Jak umrę to nikt mnie tu nie znajdzie, przecież mieszkam sama. Lepiej więc napiszę kartkę ze swoimi danymi z dowodu oraz numer telefonu mamy i powieszę na lodówkę.

Snując takie czarne scenariusze ciężko mi było się ogarnąć w trakcie napadu. Gdyby ktoś mnie wtedy zapytał: Hej Sabina mam atak paniki jak się uspokoić, to powiedziałabym że to nie jest możliwe. Teraz wiem, że jest. Natomiast wymaga praktyki.

 

ATAK NERWICY JAK SIĘ USPOKOIĆ? CO ROBIŁAM KIEDYŚ W TRAKCIE NAPADU

Na samym początku, gdy jeszcze nie do końca wiedziałam o co chodzi z tym lękiem napady paniki były bardzo silne. Wiedziałam, że muszę iść do sklepu. Nakręcałam się od tygodnia i moim czarnym myślom nie było końca. Tysiące razy odkładałam wizytę w sklepie ze strachu, ale w końcu nadchodził sądny dzień. Szłam więc do sklepu z podkulonym ogonem. Już po wyjściu z domu zaczynałam odczuwać pierwsze objawy, które nakręcały koło lęku. Zaczynałam czuć się co raz gorzej i gorzej.

Wchodziłam do sklepu i zwracałam uwagę na absolutnie wszystko co działo się dookoła. Serce zaczynało mi bić szybciej i czułam jak negatywne myśli po porostu miażdżyły mój mózg. Myślałam sobie: O nie! Tylko nie teraz! Dlaczego mnie to spotyka! Czy ja umrę na środku sklepu? Siąść? Położyć się? Uciekać? A może wezwać karetkę? Nie mogę oddychać! Uciekam! Wybiegałam ze sklepu i uciekałam do domu lub samochodu.

Troszkę później, gdy miałam więcej wiedzy na temat ataków paniki było trochę lepiej, ale dalej bez rewelacji. Wszystko odbywało się tak samo jak na początku tylko więcej razy udawało mi się zrobić zakupy i nie uciekać. W myślach błagałam o kolejny raz, kiedy się uda mi się zrobić zakupy bez objawów lęku. Jak się nie udawało to zostawiałam spokojnie koszyczek z zakupami i powoli kierowałam się do wyjścia. Jak się udawało to byłam bardzo zadowolona.

Jeśli lęk kompletnie Ciebie przytłacza, to możesz skorzystać z tego nagrania głosowego do pobrania na telefon/laptop i słuchać go w trakcie KLIK

 

ATAK NERWICY JAK SIĘ USPOKOIĆ? CO POWINNO SIĘ ROBIĆ PODCZAS NAPADU

 

<<<< Dalsza część tekstu dostępna jest w ramach Dostępu Premium. Przeczytaj Jak zamówić Dostęp Premium KLIK  Co to jest Dostęp Premium KLIK >>>>

 

 

Wykup Dostęp Premium i czytaj bez ograniczeń

Odblokuj dostęp premium »

Nielimitowany dostęp do
wszystkich treści na blogu

Koszt 39 pln za miesiąc
(bez umowy na rok)

 

 

 

 

Dodaj komentarz