Zmęczenie przez nerwicę jest prawdopodobnie jednym z najczęstszych objawów, a dla mnie było jednym z najbardziej uciążliwych. Przez totalnie wyczerpanie całkowicie zmieniłam styl życia. Przestałam robić rzeczy, które sprawiały mi radość, bo najzwyczajniej nie miałam siły. Życie stało się niekończącą serią zadań, na które kompletnie nie miałam energii. Na szczęście się ogarnęłam i odkryłam jak opanować zmęczenie przez nerwicę.

 

Ogromne zmęczenie towarzyszyło mi przez caaaaały okres zmagania się z nerwicą lękową. Czasami miałam lepsze dni, a czasami gorsze. Lepsze dni sprowadzały się do tego, że chociaż przez chwilę nie szumiało mi w uszach i nie bolała mnie głowa 🙂 Ale generalnie wszystko mnie bolało, wiecznie gdzieś szumiało, w kościach szczykało, a zmęczenie przez nerwice odbierało chęć robienia czegokolwiek.

————————————————————————————————————————————————

Od czego zacząć leczenie nerwicy krok po kroku KLIK.

————————————————————————————————————————————————

Pamiętam jak dziś, gdy siedziałam ze znajomymi w restauracji i dosłownie zasypiałam na siedząco. Nie mogłam skupić myśli, bolała mnie głowa i nie nadążałam za tokiem rozmowy. Niczym w pół śnie ja jawie.

 

Koszmar.

Ciągle miałam wrażenie, że mój stan zmęczenia przez nerwicę musi być wynikiem jakiejś poważnej choroby. W ciągu dnia ogarniałam absolutne minimum, a wciąż byłam tak okropnie zmęczona. Wykonałam kilkukrotnie serię różnych badań, ale nie wykazały „medycznego powodu” mojego zmęczenia. Wszystkie poszlaki wskazywały, że moje zmęczenie to zmęczenie przez nerwicę lękową.

 

Ponieważ czułam się zmęczona tym wiecznym zmęczeniem, starałam się jako tako funkcjonować – coś tam ugotować, pójść na spacer, coś załatwić. No ale jak długo można było tak żyć?

Kiedyś już wspominałam, że to całe zmęczenie sprawiło, że zaczęłam interesować się stroną „techniczną” zmęczenia przez nerwicę. Ciekawiło mnie jak to się dzieje od środka. Jakie procesy za tym stoją. Wtedy natrafiłam na badania w których przeczytałam, że to czym się otaczamy w ciągu dnia dziś, przełoży się na nasze samopoczucie jutro.

 

Eureka!

Jak mogłam się czuć dobrze, gdy otaczałam się smutkiem, rozpaczą i nicością? No nie mogłam. Dlatego zaczęłam od drobnych zmian, które spowodowały, że poziom zmęczenia przez nerwicę zaczął się zmniejszać. Z czasem nabrałam sił, by wprowadzać zmiany większego kalibru. Jeśli chcesz opanować zmęczenie przez nerwicę to poniższe ćwiczenie jest dla Ciebie.

 

ĆWICZENIE

Jak opanować zmęczenie przez nerwicę lękową i mieć więcej energii.

 

<<<< Dalsza część tekstu dostępna jest w ramach Dostępu Premium. Przeczytaj Jak zamówić Dostęp Premium KLIK  Co to jest Dostęp Premium KLIK >>>>

Wykup Dostęp Premium i czytaj bez ograniczeń

Odblokuj dostęp premium »

Nielimitowany dostęp do
wszystkich treści na blogu

Koszt 39 pln za miesiąc
(bez umowy na rok)

Dodaj komentarz

 

16 komentarzy

23/02/19 09:57

Święta prawda. Dopiero po naszej konsultacji to zrozumiałam. Dopiero jak zaczęłam robić cokolwiek w ciągu dnia to miałam więcej siły. Paradoksalnie im więcej leżałam tym gorzej się czułam i mniej miałam siły.

26/02/19 11:39

Mam takie przemyślenia nie wiem jak Wy , ze najważniejsza rzeczą w nerwicy jest umiejetność zarządzania stresem i umiejetnosc przyjęcia emocji – przepuszczenia ich przez ciało i zaakceptowania. Słuchanie emocji i przyzwalanie na nie to sedno wszystkiego. Uczucia , emocje powiedzą nam czy jesteśmy w życiu w tym miejscu w którym chcemy być .

09/03/19 10:47

Sabinko a jakie masz rady dla kobiety w ciąży?
Jeśli bieganie odpada…

11/03/19 18:09

Dużżżżżżo spacerków. Mamuśki chyba mogą spacerować, prawda? Jeśli nie masz nic przeciwko to podpisuj się jakoś tam (a nie asdf), żebyśmy mieli tutaj namiastkę tożsamości. Tak bezosobowo to bez sensu 🙂 Tu dużo fajnych ludzi zagląda.

09/03/19 10:48

Sabinko a jakie masz rady dla kobiety w ciąży?
Jeśli bieganie odpada…

12/03/19 20:36

Kurrrrde, jako, ze przeszłam nerwice, wiem wiele na jej temat 😀 jedyna ma obawa, co bedzie jak zajde w ciążę :p teraz jest ok, ale nie wiem czy w ciąży sobie czegos nie nawciskam (typowe cxarnowidztwo, wiem ze pozytywne myślenie i bedzie ok), taki lęk przed nieznanym 🙂 chociaz w głębi duszy i intuicyjnie wiem, ze bedzie ok, no ale wiecie jak to umysl nerwicowca… czasami tworzy bajki lepsze od Andersena :p a ty jak sie czujesz w ciazy? 🙂

10/03/19 06:48

Hej Sabinko. Uwielbiam czytać wszystko co tu piszesz. Znajduje wiele inspiracji i pomocy.
Osttanio jednak coś nie daje mi spokoju..
. Mój kłopot. To. Te głupie myśli, których czasem nie potrafie opanować. Ppwoedz mi tyrlko(bo chyba potrzebuje zapewniania) czy normalne w tym wszystkim jest takie uczucie strachu przed tym że mogę kiedyś stracić pamięć.. Ze przez stres.. Czy jet to w ogóle możliwe? Że nie odroznie prawdy od fikcji.. Wiesz o czym mówię?

11/03/19 19:17

A czy może nerwica przerodzić się w schizofrenię? Jejku.. Boję się tego najbardziej… Tymbardziej że ostatnio usłyszałam coś w telewizji i od tej pory ciągle o tym myślę… Albo że pomyle objawy nerwicy ze schizofrenia? I zrobiłam największy błąd…szukalam informacji w internecie… A tam. Wiadomo… Eh to mnie boli najbardziej.
Pomóż Sabinko.

11/03/19 21:24

Dziękuję!

17/03/19 21:07

Witam
Chciałabym wykupić pakiet premium lecz cały czas pokazuje mi nieprawidłowy adres e-mail.

18/03/19 08:11

Joasiu widzę, że już sobie poradziłaś? Wszystko działa OK?

08/11/20 13:03

A jak radzić sobie z tym wszystkim w tych czasach ? Cała ta pandemia … Od 5 dniu jestem na kwarantannie aktualnie czekam na wynik testu. Byłam przeziębiona ale w zasadzie już mi przeszło ale gdy koleżanka z pracy napisała ze jest pozytywna a na drugi dzień pytając czy dobrze się czuje napisała ze czuje jakby ktoś jej ściskał płuca i ciagle się meczy, ja oczywiście po kilku godzinach dostałam tych samych objawów ! Okropny to czas … cieszę się ze znalazłam Pani bloga mam nadzieje ze czegoś się nauczę.

08/12/20 13:59

W takich sytuacjach warto próbować nauczyć się reagować na problemy, które faktycznie się dzieją, a nie na te, które potencjalnie mogą się wydarzyć.