Czy objawy nerwicy występują codziennie? Tak! Może się tak zdarzyć. Chorując na nerwicę każdego dnia zmagałam się z licznymi dolegliwościami, które uniemożliwiały mi normalne funkcjonowanie. Szkoda, że nikt mi o tym nie powiedział. Musiałam się  przekonać na własnej skórze, że w przypadku nerwicy codzienne bóle głowy to normalka.

CZY OBJAWY NERWICY WYSTĘPUJĄ CODZIENNIE – OBJAWY I ATAKI PANIKI

Byłam przekonana, że nerwica lękowa polega na przeżywaniu ataków paniki. Jakże się myliłam! Gdy dostawałam ataku paniki bałam się, że zemdleję lub dostanę jakiegoś paraliżu. Między atakami paniki towarzyszyły mi różne objawy nerwicy, które były tak samo przerażające. Odczuwanie objawów sprawiało, że skupiałam na nich całą swoją uwagę. Obawiałam się, że cierpię na jakąś nieuleczalną chorobę. Naprawdę ciężko mi było uwierzyć, że przykładowo notoryczny ból głowy nie jest wynikiem guza mózgu. W końcu towarzyszył mi od rana do wieczora. Po każdym ataku paniki czułam się wykończona. Chciałam trochę spokoju, żeby móc odzyskać równowagę psychiczną oraz fizyczną. Tymczasem ciągle mnie coś męczyło. Jak mi w uszach nie szumiało to dopadała mnie totalna niemoc. Szczególnie skoncentrowana byłam na swoim sercu. Miałam wrażenie, że żyje swoim rytmem. Czasami biło jak szalone, a innym razem tak jakby zatrzymywało się na sekundę i znowu rozpędzało. Nie wspominając już o derealizacji.

 

CZY NERWICA MOŻE DAWAĆ CODZIENNIE INNE OBJAWY?

Czy nerwica może dawać codziennie inne objawy i regularnie co 5-10 minut? Jak najbardziej. I to bardzo różne. Czasem towarzyszył mi lęk wolno płynący przez kilka dni. Potem mijał, ale pojawiały się objawy fizyczne. Różne bóle, kłucia, przeskoki serca, zawroty głowy czy szumy w uszach. Na każdym z nich koncentrowałam większość swojej uwagi, bo najzwyczajniej czułam się totalnie przerażona. I zagubiona. Nikt mi wtedy nie powiedział, że to normalka. Oraz, że to zupełnie niegroźne. Nawet gdy chciałam się dowiedzieć czegoś więcej na ten temat, to nie miałam gdzie. No bo jak wyszukać informacji czy przykładowo ból łydki lub mrowienie ust są objawami nerwicy 🙂

No więc żeby było jasne. Czy objawy nerwicy występują codziennie? Tak! I jest to zupełnie normalne oraz totalnie niegroźne. Jak również mało komfortowe oraz bardzo męczące. Czasami objawy pojawiają się pojedynczo, a innym razem w pakietach. Znikają na jakiś czas i powracają. Mogą być silniejsze lub słabsze. Może się zdarzyć tak, że nie odpuszczają przez kilka tygodni.

 

CO ROBIĆ GDY SIĘ MA OBJAWY NERWICY DZIEŃ W DZIEŃ?

<<<< Dalsza część tekstu dostępna jest w ramach Dostępu Premium. Przeczytaj Jak zamówić Dostęp Premium KLIK  Co to jest Dostęp Premium KLIK >>>>

 

Wykup Dostęp Premium i czytaj bez ograniczeń

Odblokuj dostęp premium »

Nielimitowany dostęp do
wszystkich treści na blogu

Koszt 39 pln za miesiąc
(bez umowy na rok)

Dodaj komentarz

 

Jeden komentarz

08/09/22 10:55

vsd