Kiedyś byłam strasznie wybuchowa i kompletnie nie potrafiłam panować nad emocjami. Często się złościłam, ale nie potrafiłam tego całego gniewu “wyrazić” w sposób normalny. Normalny czyli nie krzycząc, nie płacząc, nie dręcząc się wewnętrznie i nie obrażając przy tym innych. Pamiętam jak dziś, gdy wracałam z pracy ulicą Peascod w Windsor (czyli takim głównym deptakiem) i zbeształam turystę, bo za wolno szedł i nie mogłam go wyminąć. Oczywiście jak już ochłonęłam to serdecznie żałowałam swojego zachowania. Wtedy po raz pierwszy zapragnęłam nauczyć się panować nad emocjami.

 

Z perspektywy czasu widzę, że zarządzanie emocjami odgrywa kluczową rolę w leczeniu ataków paniki. Śmiem nawet przypuszczać, że brak takiej umiejętności może być ich przyczyną. Często piszę o tym, że warto wsłuchać się w głos nerwicy, gdyż niesie ze sobą ukrytą wiadomość. Ja ewidentnie nie potrafiłam panować nad emocjami i zanim dostałam pierwszego ataku paniki wiele razy otrzymywałam sygnały ostrzegawcze, które ignorowałam.

 

Co Twój lęk próbuje Ci powiedzieć KLIK

Z czasem wybuchów wściekłości zaczęło się robić coraz więcej, a mnie było ciężko żyć ze samą sobą 🙂 I co zaczęłam robić? Wpadałam na fantastyczny pomysł ukrywania emocji i nie wyrażania własnych potrzeb. Dzięki temu wybuchów było coraz mniej… ale jak już się zdarzyły to z siłą trzęsienia ziemi o magnitudzie 9,5.

 

A ja przez tyle czasu się zastanawiałam dlaczego zachorowałam na nerwicę… Ha ha ha!

 

Po tym jak wysłuchałam, że nie da się wyleczyć z nerwicy, że trzeba tabletki, że ludzie są jacy są, że mam po prostu taki charakter, bla bla bla bla postanowiłam pracować nad swoim “diabłem” i dziś jestem zupełnie innym człowiekiem. Zapewne jeszcze długa droga przede mną, ale człowiek uczy się przez całe życie. Doceniam każdy mały krok i rozpiera mnie duma za każdym razem jak dostrzegam, że totalnie zapanowałam nad emocjami.

 

Przykład? Proszę bardzo.

<<<< Dalsza część tekstu dostępna jest w ramach Dostępu Premium. Przeczytaj Jak zamówić Dostęp Premium KLIK  Co to jest Dostęp Premium KLIK >>>>

Wykup Dostęp Premium i czytaj bez ograniczeń

Odblokuj dostęp premium »

Nielimitowany dostęp do
wszystkich treści na blogu

Koszt 39 pln za miesiąc
(bez umowy na rok)

Dodaj komentarz

 

Jeden komentarz

18/09/20 09:28

W PUNKT 🙂